O mnie
Od pasji po firmę

Nazywam się Julia Kurgan. Zanim poznam Was oraz Wasze potrzeby, Wy poznajcie mnie. Od dzieciństwa moją pasją jest fotografia. Fotografuję wszystko i wszędzie. Rzadko kiedy wychodzę z domu bez aparatu. Codziennie obserwuję otaczający mnie świat z perspektywy aparatu. Stawiam na fotografię naturalną, dokumentalną, bez reżyserowanych uśmiechów, póz i aktorstwa. Zrealizowałam dziesiątki zleceń i mogę stwierdzić, że nie ma sytuacji, której nie można uwiecznić w kadrze. Wynika to z miłości do tego, co robię. Moim zdaniem nie jest sztuką zrobić zdjęcie, sztuką jest wywołać tym zdjęciem emocje u odbiorcy.

Po jakimś czasie pasja zaczęła przeradzać się w coś więcej – w życiowy cel. Co prawda na początku nie planowałam powiązać pasji z przyszłym zawodem, ale po pewnym czasie wszystko zaczęło się łączyć w jedną całość. Ukończyłam technikum organizacji reklamy, Sopocką Szkołę Fotografii, obecnie studiuję grafikę komputerową. Niedawno założyłam firmę.

Uwielbiam pomagać w zapisywaniu wspomnień i sprawiać, że nie ulegają zatarciu. Mam wiele pomysłów na niezapomniane kadry i chętnie wykorzystam je podczas indywidualnych sesji zdjęciowych. Zależy mi, aby klient czuł się swobodnie przed obiektywem mojego aparatu.
Najczęściej fotografuję w okolicach Trójmiasta, ale jestem otwarta na zlecenia z całej Polski.

Pracuję na najnowszym sprzęcie. Moją trzecią ręką jest Nikon Z7II. Mam kilka obiektywów – od szerokokątnych po teleobiektywy. Posiadam namiot bezcieniowy do fotografii produktowej, tzw. packshotowej. Lampy studyjne, tła oraz statywy również mam w swojej ofercie. Zwieńczeniem jest drukarka fotograficzna, która drukuje te piękne wspomnienia.

Zapraszam serdecznie do kontaktu oraz współpracy. Będzie mi bardzo miło uwiecznić właśnie Waszą historię! Do zobaczenia 🙂

„Staraj się pokazać to, czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył”.
– Robert Bresson